Tüm Filtreler
Yatak odaları evlerimizin en özel odasıdır. Bunun içinde yatak odası dekoruna, yerleşimine, mobilya seçimine diğer odalardan daha çok önem verilmektedir. Yatak odası dekorasyonu konusunda birkaç tüyo ve öneriye dikkat ederek daha doğru kararlar verebilir, bu şekilde daha şık bir yatak odasına sahip olabilirsiniz. Sürekli değişen moda akımlarına mobilya sektörü de ayak uydurmaktadır. Bu yüzden her geçen sezon, yeni mobilya ve yatak odası modelleri ortaya çıkmaktadır.

Klasik tarzda yatak odaları olduğu gibi aynı zamanda spor ve modern yatak odaları da bulunmaktadır. Bunun için yatak odanıza mobilya alacağınız zaman mutlaka önce hangi tarzda mobilya alacağınıza karar vermeli, sonra seçim yapmalısınız. Yatak odası için mobilya fiyatları değişkenlik göstermektedir. Uygun bütçeli olanları olduğu gibi daha pahalı modeller de bulunmaktadır. Yatak odasını tamamlayan parçalar yatak, baza, başlık, gardırop, komidin ve şifonyerden oluşmaktadır.Yatak Odası DekorasyonuYatak odası dekorasyonu


Yatak odası dekorasyonu için modeller genellikle 3 tarza ayrılmaktadır. Klasik tarzda olan yatak odaları olduğu gibi modern ve avangarde yatak odaları da bulunmaktadır. Siz yatak odanız için öncelikle hangi tarzı uygulayacağınıza karar vermeli, daha sonra eşya ve aksesuarlarınızı bu kararınıza göre seçmelisiniz.

Yatak odası dekorasyonunda mobilyalar kadar bunlara eşlik eden halı, perde, avize ve aksesuarlarda önemlidir. Şık bir yatak odası dekoru oluşturmak için bunların hepsinin bir bütün olarak birbirini tamamlaması gerekmektedir.

Eğer yatak odası dekorunuzu spor olarak düşünüyorsanız hem eşyalarınızı hem perde, halı ve aksesuarlarınızı spor tarzda tercih etmelisiniz. Spor yatak odası takımına klasik halı veya perde tercih etmeyiniz. Aynı şekilde eşyalarınız klasik ise yine diğer perde, halı, avize gibi parçaları da klasik olarak tercih ediniz.Değişik Yatak Odası Tasarımları


Yatak odası dekorasyonunda son zamanlarda en çok tercih edilen modellerin başında ahşap görünümlü mobilyalar bulunmaktadır. Yatak odası dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri oda için seçtiğiniz eşya ve diğer parçaların aynı tarzda olarak birbirini tamamlamasıdır.

Odanız eğer darsa kesinlikle koyu renk mobilyalar tercih etmemeli, açık renk yatak odasını tercih etmelisiniz. Yatak odası dekorunda son zamanlarda tercih edilen bir diğer parça ise duvar kağıtlarıdır. Yatak başlığının olduğu duvara uygulayacağınız şık ve farklı duvar kağıtları sayesinde yatak odanıza apayrı bir hava katabilir, şıklığını tamamlayabilirsiniz.Bir Önceki Blog Yazımız Olan Modern ve Yeni Genç Odası Takımları ve Fiyatları Yazımızı İnceleyebilirsiniz.
9.1.2018
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.