Tüm Filtreler
Mobilya Nasıl Temizlenir Püf Noktaları Nelerdir?

 

Evinizde ve iş yerinize kullandığınız mobilyalar arasında koltuklar, ahşap mobilyalar, kitaplık, masa, sehpa ve dolaplar gibi birçok parça bulunur. Genellikle ahşap, kumaş, deri, cam ve metal birleşimi ile üretilmiş olan bu mobilyalarda temizlik işlemleri belirli süreler sonrasında gerçekleştirilir ve diğer ev eşyalarına göre daha hassas bir şekilde yapılması gerekir. Bu nedenle mobilya nasıl temizlenir konusunda öncelikle mobilya türüne ve üretim malzemelerine göre belirli bir temizlik yöntemine uyum sağlamak gerekir.

Örneğin suntalam ya da mdf ile üretilmiş olan bir mobilyada temizlik gerçekleştirmek için kenarlarına dikkat etmek gerekir ki bu mobilyalarda kenarlar PVC yapıştırma İle üretilmiştir. Mobilyalarda temizlik sonrasında ıslaklık ve nem kalması mobilyanın şişmesine ve çürümesine neden olabilir. 

                       

                                                                                                                                                                                              
Mobilya Nasıl Temizlenir?

Yüksek Kaliteli Mobilya Nasıl Temizlenir?
 

 

Örneğin ev ortamınızda salon veya oturma odası için kullanacağınız mobilya takımlarında klasik yönde tercih gerçekleştirdiyseniz ve direkt olarak ağaç üretimiyle ceviz ağacı veya sedir ağacı gibi bir malzemeden üretilmiş koltuk takımları tercih ettiyseniz, temizliğe çok dikkat etmeniz gerekir.

Bu durumda mobilya nasıl temizlenir konusunda ahşap mobilya temizliği için cila ve kaplama olmak üzere önemli noktalar yer alır. Ahşap mobilyalar genellikle cila veya kaplama özellikleri ile daha dayanıklı ve görüntüsü daha güzel bir hale getirilir.

Bu parlak yüzeyde doğru temizleme malzemelerinin kullanılması ve işlemin ovmadan yumuşak yapılması sayesinde mobilyanın görüntüsü bozulmadan istenilen temiz sonuç elde edilebilir.  Renk Uyumuna Göre Mobilya Nasıl Temizlenir?


 

Mobilyada kullanım türü, kullanım alanları, mobilyanın yaşı ve üretim malzemesi kadar önemli temizlik noktalarından birisi de mobilyanın rengidir. Örneğin, beyaz renkte üretilmiş bir mobilya nasıl temizlenir konusunda merak duyuyorsanız, beyaz mobilyalar diğer mobilyalara göre çok daha hassas bir temizlik talep etmektedir.

Her ne kadar daha basit ve daha kolay bir temizlik işlemi için nemli bir bez ile temizlik yapmanız mümkün olsa da seçeceğiniz bezin mobilyayı çizmemesine gayret göstermeli ve çok sert bir temizlik işlemi uygulamamalısınız. Lekeleri tam olarak çıkarabilmek için kimyasallar kullanmadan yavaşça temizlik işlemi yapmalısınız.

 


Bir Önceki Blog Yazımız Olan Kanepeler Nasıl Açılır? Yazımızı İnceleyebilirsiniz

19.11.2018
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.