Tüm Filtreler

Oturma odasında mobilya kullanımında en çok tercih edilen parçayı kanepeler oluşturur. Çünkü kanepe rahatlıkla üzerinde uzanılan, televizyon seyrederken kullanılan, uyumak ve dinlenmek için kullanılan mobilyalar arasında yer alır. Bu kullanım sıklığı nedeniyle kanepe mobilya takımı içerisinde en çok kirlenen ürün olur. Bu nedenle ev hanımları tarafından en çok merak edilen konuların başında kanepeler nasıl temizlenir sorusu bulunmaktadır.

Eğer, kanepenizin sürekli temiz ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız, öncelikle firmamız üzerinden almış olduğunuz mobilyalarda sunulan kanepe ürünlerinin hangi özelliklere sahip olduğunu belirlemeniz gerekir. Çünkü kadife kaplama bir kanepe ile deri kaplama bir kanepe ve çekyat şeklinde kullanılan bir kanepeyle sabit kanepe modelleri temizlik noktasında farklılık gösterir. 

                                                                                                                                                                                                                      

Oturma Odasında Kanepeler Nasıl Temizlenir?

Doğru Ve Sorunsuz Şekilde Kanepeler Nasıl Temizlenir?


 

Evinizde sağlıklı ve temiz bir görünüm elde etmek için kanepelerinizi temizlemek istiyorsanız, öncelikle doğru ve sorunsuz şekilde kanepe nasıl temizlenir konusunda firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Çünkü her farklı kanepe türü için farklı bir şekilde silme ve temizleme yöntemleri bulunur. Ev ortamında sahip olduğunuz makine ve temizlik cihazlarıyla kendi imkanlarınızla kanepe temizliği yapabilir veya profesyonel olarak bu noktada hizmet veren firmalara başvurarak daha etkili bir temizlik sağlayabilirsiniz.

Eğer, temizlik işlemini kendiniz gerçekleştireceksiniz, kumaş koltukları temizlerken sabun tozu katılmış su ile silebilirsiniz. Yine kumaş kanepelerde limonlu su ve temiz bir mikro fiber bez ile temizlik yapabilirsiniz.  

 

Kanepeler Nasıl Temizlenir Ve Yıkamak Mümkün Müdür?

 

Birçok ev kadını tarafından merak edilen konuların başında kanepeler nasıl temizlenir konusu bulunurken, müşterilerimizin birçoğu satın alma noktasında dahi kanepelerin yıkanmasının mümkün olup olmadığını sormaktadır. Bazı kanepe ürünlerimizde kılıf ve minder kılıfları kaplama yöntemi ile sağlandığı için yıkamak mümkün olmamaktadır.

Fakat bazı kanepe ürünlerinde döşeme kumaşları takılıp sökülebilir konumda olduğu için bu kumaşlar sökülerek çamaşır makinesinde yıkanabilir ve rahatlıkla temizlenebilir. Aksi takdirde kaplama kumaşlarda kumaş türü kadife, deri veya keten olabilir ve bu kumaş türüne dikkat ederek silme yoluyla temizleme yapılabilir. Fakat temizlik işlemi çok fazla ovmadan ve doğru malzemeler ile yapılmalıdır.

 


Bir Önceki Blog Yazımız Olan Beyaz Eşya Ve Mobilyalarda Kdv İndirimi Ne Zaman Bitiyor? Yazımızı İnceleyebilirsiniz

22.11.2018
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.