Tüm Filtreler
Koltuklar, kanepeler oturma odalarının en çok tercih edilen eşyası ve dolayısı ile de en çok kirlenen bakım isteyen parçalarıdır. Sürekli oturulan bölüm olması yanı sıra dökülen yiyeceklerle oluşan lekeler görüntü kirliliğine başlıca sebeptir. Sık sık temizlenme rutini yaşasa da kanepelerde istenilen sonuç maalesef ki alınamıyor.

Kiri ayrıntısıyla gösteren kanepeler nasıl temizlenir püf noktalarını bu aşamada bulmak ve uygulamak sanırız ki, kaçınılmaz sonuçtur. Temizlik söz konusu olduğunda elbette ki kimyasal faktör içeren temizlik malzemeleri kullanılması denenen ilk yöntemdir. Ancak bu noktada içeriği daha doğal olan ürünler seçmekle kanepelerin ömürlerinin uzatılması çok daha faydalı bir yol olacaktır.
                                                                                                             


                                                                                                         
 Kanepe Temizlik ÖnerileriEvdeki Koltuklar Nasıl SilinirGenelde çıkarılabilir koltuk kılıfları söz konusu olduğundan son derece pratiktir. Makinede yıkanıldığı takdirde temizliği çok daha hijyenik olur. Elle silme söz konusu ise ağartıcı içermeyen ürünler kullanılmalıdır. Sirke bakteri ve mikropları öldürücü özellikte olduğundan özellikle sık sık kirlenen kumaş kısımlarına uygulanabilir. Sıcak suyla sirke karışımı ile silinen kanepeler de parlaklık söz konusu olur.

Kanepe temizlikleri ev temizliği sırasında en çok detaylı düşünülen bölümlerden biridir. Evde hijyen sağlanması en önemli konu olduğundan kanepeler nasıl temizlenir detayı da gerek temizlenme yöntemleri gerekse ilgili deterjanlar açısından önem teşkil eder. Yanlış teknikler, yanlış kullanımlar koltuk ya da kanepe süngerlerinde deforme olmalara, içten içe yıpranmalara ve çabuk eskimelere sebebiyet verir. Yıkama temizleme aşamalarında derinlemesine temizlik önemli olan noktadır.
 

 

Koltuk Lekeleri Nasıl ÇıkarKanepe üst minderleri sık kullanımlardan dolayı mikrop yuvası olarak da tanımlanabilir. Bu da dolayısıyla sağlığın bozulmasında etken bir durumdur. Bu sebeple temizliği söz konusu olduğunda gerekirse sünger temizliğine kadar ileri bir seviye şarttır. Kanepe temizliklerinde silme işlemi sonrası bir önemli aşamada kurutma aşamasıdır.

Mesela çok ıslak bir silme söz konusu olduğunda kuruma geç olur hatta nemli kaldığı zaman da kötü bir koku yayar. Kanepeler nasıl temizlenir soruları işte bu küçük ayrıntılarda gizlidir. Konu temizlik olduğunda insan sağlığı her şeyden önemli olup temiz olduğunu sanıp da temiz olmayan bir sürü malzemelerle iç içe olunduğu bir gerçektir, çıkmayan lekeler için profesyonel destek alabilirsiniz.Bir Önceki Blog Yazımız Olan Yemek Odası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir Yazımızı İnceleyebilirsiniz.
15.04.2018
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.