Tüm Filtreler

Genç Odası Takımı Nasıl Seçilmeli ve Nelere Dikkat Edilmeli 


Her çocuk gençliğe adım atmasıyla birlikte ayrı oda isteğinde bulunur veya mevcut odasının ürünlerini zevkine göre değiştirilmesini ister. Bu gibi durumlarda anne ve babalara düşen görev çocuklarının isteğini yerine getirirken onların sağlıklarını düşünmektir. Kullanışlı, rahat ve kaliteli ürünlerden oluşan genç odaları, çocuklarınızın ihtiyacını fazlasıyla karşılamaya yetecektir. 

Genç odası takımı nasıl seçilmeli, konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan anne babalar, mobilya ustalarından yardım alabilirler. Farklı dekorasyonlarla eşsiz görünümler oluşturan ustalar, gençlerin zevkine hitap ettiği gibi evin dokusuna da farklı bir hava katmaktadırlar. Seçilen genç odası takımları odanın büyüklüğüne, rengine gibi özelliklere göre seçilmeli ki uyumsuz bir görüntü ortaya çıkmasın.                                                                                                     Genç Odası Takımı Nasıl Seçilmeli
Genç Odasında Bulunması Gerekenler


Çocukluk çağından çıkan gençler, pembe ve mavinin tonlarından uzaklaşıp farklılık arayışına girmektedirler. Daha koyu tonları seçebilen gençler olduğu gibi, yeşil gibi, sarı gibi huzur veren tonları seçen gençler de bulunmaktadır. Renk karmaşasıyla oluşturulmuş genç odaları çok fazla tercih edilmemektedir.

Büyümenin göstergesi olarak kabul gören daha asil tonlar genç odalarının vazgeçilmezleri arasındadır. Ahşap modeller, marina modeller gibi farklı genç odası tasarımları bulunmakla birlikte, çok katlı ve tek katlı şeklinde de genç odası bulmak mümkündür.

Genç odası seçerken gencin istekleri doğrultusunda renk tercihi yapılırsa kargaşanın meydana gelmediği gözler önüne çıkacaktır. Aksi takdirde aile içerisinde sorunun ve huzursuzluğun meydana geldiği görülmektedir. Genç odası takımı nasıl seçilmeli, diyerek araştırma yaptığınızda ise binlerce modelin önünüze serildiğini göreceksiniz.


 

Genç Odası Yerleşim PlanıHer evin farklı boyutları olduğu için genç odasına uygun olan genç odası takımını seçmeniz daha doğru olacaktır. Genç odası takımı nasıl seçilmeli konusunda önceden araştırma yapmanız durumunda odanıza uygun modeli göreceksiniz. Odanız küçük ve birden fazla çocuğunuz varsa katlı şekilde imal edilmiş genç odası seçmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Sanki bir konağa çıkar gibi döşenmiş merdivenlerden oluşan genç odaları, çocuğunuzun kendini özel hissetmesini sağlayacağı gibi, gereksiz eşyalarını saklayacağı bir gizli bölme olarak da kullanımına hizmet ederek odasını toplu tutmasına yardımcı olacaktır. Bu tarz modeller sayesinde hem oda genişlemiş olur hem de farklı bir görünüm oluştuğu için modern bir genç odası takımı seçmiş olmanın keyfini yaşarsınız. Çocuklarınızın odasının toplanması konusunda da daha yaratıcı odaları sayesinde onları teşvik etmiş olabilirsiniz.Bir Önceki Blog Yazımız Olan 2018 Portmanto Dizaynları Yazımızı İnceleyebilirsiniz
1.9.2018
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.