Tüm Filtreler

Birden çok sayıda çocuğa sahip olan aileler her zaman çocukları için ayrı odalar sunamıyorlar. Bazen de henüz çocuklarından birisinin küçük yaşta olmasından dolayı iki farklı odayı tercih etmiyorlar. Bu durumlarda alandan kazanç sağlamak adına ranzalar tercih ediliyor.

Genç odası ranza sayesinde maksimum verimlilik ile kullanılmış olurken diğer tüm eşyalara yer kalabiliyor. Ayrıca çocukların kendi odalarında zaman geçirebilmeleri için de belirli bir alanın ayrılması gerekiyor. Tüm bu etmenler göz önüne alınarak seçilen ranza modelleri farklı fiyatlardan alıcı buluyor. 

                     
                                                                                                                                                                                                Genç Odası Ranza
Temalı Ranza Modelleri


 

Çocukların hayal gücünün gelişmesinde etraflarında gördükleri eşyaların çok büyük önemi bulunuyor. Sürekli olarak eğlenceli alanlarda zaman geçiren çocukların hayal gücü hızla gelişirken bu durum ileride çok daha başarılı bir hale gelmelerini sağlıyor.

Burada da temalı ranza modelleri devreye giriyor. Eğer aileler çocuklarının odalarında deniz altı, orman ya da benzeri bir tema uygulamak isterse bu durumda odalarındaki tüm eşyaları bu temaya uygun bir biçimde tasarlıyor. Ranzalar da bu temaların en önemli parçalarından birisini oluşturabiliyorlar.  

 

Yavrulu Ranza Modelleri
 
 

Ranza denildiğinde altta ve üstte iki yatağın olduğu modeller akla geliyor olsa da son dönemde üreticiler bu mobilyaları çok daha kullanışlı bir hale getiriyor. Yavrulu ranza olarak isimlendirilen bu modellerde çekyatlarda olduğu gibi alt kısımdan bir yatak daha çıkıyor. Bu şekilde ranzalar üç kişilik hale gelirken çok daha kullanışlı oluyorlar.

Üç çocuğun paylaştığı odalarda ya da odalarında misafirlerin kalacağı durumlarda bu yavrulu ranza modelleri gerekli uyku alanını sağlıyor. Normal şartlarda bu ekstra yataklar yatağın alt kısmında olduğundan yer konusunda da sıkıntı yaratmıyor. 

 

Kitaplık İçeren Ranzalar
 
 

Ranzalardan bazılarında kitaplık bölümleri de bulunabiliyor. Genellikle alt yatağın yan kısmında yer alan kitaplıklarda çocuklar kitaplarını ya da küçük ebatlardaki diğer eşyalarını kullanabiliyorlar. Gece kitap okumadan uymayan çocuklar bu şekilde kitaplarını okuduktan sonra kitaplıklarına yerleştirip yerlerinden kalkmadan uykuya dalabiliyorlar.

Bazı durumlarda bu kitaplık kısımlarında oyuncaklar ya da fotoğraflar da bulunurken çok daha güzel bir ortam yaratmak mümkün hale geliyor. 
Bir Önceki Blog Yazımız Olan Salon Takımları Ne Renk Olmalı? Yazımızı İnceleyebilirsiniz

20.12.2018
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.