Tüm Filtreler
Salon Takımları ve Mobilya Modellerinde Yeni Tasarımlar Dikkat Çekiyor


Evlerde en çok vakit geçirilen bölüm hiç kuşkusuz salonlardır.  Bir evin salonunda ev sahipleri günün yorgunluğunu atarken diğer tüm aktiviteler için evin salon kısmı kullanılır. Örneğin eve gelen misafirler ve arkadaşlar salonda ağırlanır. Bu nedenle, salonlar için genelde en şık mobilyalar kullanılır. Kullanılan, mobilyalar her ev sahibinin zevkine uygun olarak seçilse de her yıl mutlaka moda olan oturma gurupları vardır.

Bir evde salon takımları ve mobilya modelleri evin tarzına uygun olarak seçilmelidir.  Evin kendi tarzını yansıtmayan salon takımları, her zaman evde bir fazlalık gibi görünür. Görünüşü kadar elbette kullanışı da önemli olan salon takımlarında kullanım kolaylığı da alınmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alır.  
Salon Takımları ve Mobilya Modellerinde Yeni TasarımlarSpor Solan Takımları


Salon takımları içinde en çok tercih edilen modellerden biri modern salon takımlarıdır. Salon takımları ve mobilya seçimi yapmadan önce kullanışlı olup olmadığına dikkat eden ev sahipleri daha modern formlara sahip spor salon takımlarına yönelirler.  

Spor takımların yanında yine en çok tercih edilen ve sevilerek alınan modeller ise; avangarde salon takımları, country koltuk takımları, chester koltuk takımları, klasik koltuk takımları, dinlenme koltuk takımları ve köşe takımlarıdır.  Bu gibi birçok tarzda olan koltuk ve mobilya takımları diğer mobilyalara uyumlu olarak seçilirse eğer, evlerde şık ve uyumlu bir ambiyans yakalanacaktır.Salon Takımı Mobilya Modelleri


Ev hanımlarının en sevdiği salon takımları, elbette kullanışlı olan modellerdir. Kolay temizlenebilmeli ve üzeri kir tutmamalıdır. Bu şekilde üretilen salon takımları ve mobilya hem gösterişli hem de oldukça fonksiyonel olur.  Salon takımları evin güzelliğini ön plana çıkaran bir detaydır.

Özellikle avangart seriler evi daha asil ve gösterişli hale getirir. Bununla beraber salonu küçük ve dar olan kişiler köşe takımlarından ya da oturma gruplarından da faydalanabilirler. Burada önemli olan salondaki diğer eşyalar ile uyumlu olmasıdır.

Örneğin oda da klasik bir masa sandalye varsa, spor koltuk takımları salon için uygun olmayacaktır. Yine koltuk takımı alırken mevcut aksesuarların ve halıların desenine, rengine dikkat edilmesi gerekir. Salon takımının hemen önünde konumlandırılan halı ile senkronize olması önemli bir detaydır.Bir Önceki Blog Yazımız Olan Yatak Odası Dekorasyonu Yazımızı İnceleyebilirsiniz.
16.1.2018
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.