Tüm Filtreler

Evlerin girişinde gelen kişileri ilk karşılayan mobilyalar genel olarak portmantolar oluyor. Bu sebeple de evin genel dekorasyonu konusunda insanlara direkt olarak fikir veriyor. Her zaman şık bir portmanto tercihi evin geneli için muhteşem bir başlangıç anlamına geliyor.

Tercih edilecek olan portmanto ayaklı bir model olup klasik tarzı yansıtabilirken ayak kısmı görülmeyen modern modeller arasından de seçim yapılabiliyor. Burada evin kalan kısımlarının hangi tarzda tasarlandığı çok büyük önem taşıyor.

                                                                               
                           
                                                                                                          Ayaklı Portmanto
Portmantoların Kullanışlı Olmasının Önemi
 

 

Portmantolar, evin ilk mobilyaları olduğundan şık modeller arasından seçiliyor ancak bu durum onların kullanışlılık düzeyine dikkat edilmemesine sebep olmuyor.  Portmantoların asıl amaçları kişilerin montlarını muhafaza etmek olduğundan bu hizmeti en iyi şekilde gerçekleştirmesi gerekiyor.

Genel olarak insanlar kapalı bir muhafaza kısmı olan ancak bunun yanında açıkta askılıkları da olan modelleri tercih ettiklerinde son derece kullanışlı bir ürün almış oluyorlar. Buna ek olarak portmantolarda yer alan çekmeceler ya da aynalar da ekstra olarak kullanışlılığı arttırıyor.

 

Portmantolarda Neler Bulunuyor?

 
 

Portmantolarda genel olarak çok farklı tasarımlar yer almıyor. İnsanlar, kapalı ve açık bir mont muhafaza kısmının olmasına dikkat ediyorlar. Kendi montlarını ve diğer dış giyim ürünlerini kapalı kısımlarda saklayan kişiler gelen misafirlerin kıyafetlerini dış kısımda tutabiliyorlar.

Buna ek olarak çekmeceli modeller tercih edilirse buralarda bere, atkı ya da eldiven gibi ürünler rahatlıkla muhafaza edilebiliyor. Bunun yanında bazı modellerde ayakkabıların da konabilmesi için özel bölümler yer alıyor. Ebat olarak biraz daha büyük seviyede olsa da bu modeller çok daha kullanışlı olabiliyor.

 

Ayaklı Modellerin Özellikleri Neler?
 


Portmantolarda ayaklı modeller her zaman daha klasik bir hava katarken yerden yüksekliğinin olması rahat hareket ettirilmesini sağlıyor. Çok daha rahat temizlenmesinde de etkili olan bu tasarım özellikle halı bulunmayan alanlarda yerlerin çizilmesine karşı da etkili olabiliyor. Burada kullanılan malzemeler ve ebatlar portmantoların fiyatlarını değiştiriyor.
  


Bir Önceki Blog Yazımız Olan Genç Odası Ranza Yazımızı İnceleyebilirsiniz

20.12.2018
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.