Tüm Filtreler
Oturma Odası Düzeni Neden Önemlidir ve Oturma Odası Nasıl Düzenlenir?

 

Oturma odaları evlerimizde en çok vakit geçirdiğimiz alanların başında gelmektedir. Uyuma, yemek yeme gibi ihtiyaçlarımızın dışında ev içerisinde vaktimizin büyük çoğunluğu oturma odalarında geçmektedir. Herkes günlük iş hayatının stresinden uzaklaşabilmek ve rahat bir nefes alarak keyifli bir vakit geçirebilmek için oturma odalarına çekilme hayalini kurmaktadır.

Sizin de evinize girdiğiniz zaman daha keyifli ve daha huzurlu vakit geçirebilmeniz adına oturma odası nasıl düzenlenir kopüf noktalarını bu yazıda derledik. Bu alanda aslında gerçekleştirebileceğiniz oldukça çeşitli tasarım metotları bulunmaktadır. Ancak renk uyumu, mobilya seçimi gibi hususlara başlıca dikkat etmeniz durumunda oldukça güzel bir dizayna ve hoş bir görünüme sahip bir oturma odasına sahip olabilirsiniz. 

                                   

                                                                                                                                                                                  Oturma Odası Nasıl Düzenlenir?

Oturma Odası Nasıl Düzenlenir Ve Hangi Konulara Dikkat Edilmelidir?


 

Oturma odası nasıl düzenlenir konusunda dikkat edilmesi gereken ilk püf nokta, odanızın iç hacmi ile doğru orantılı olacak mobilyaları tercih etmek olacaktır. Ancak bu sayede gerçekten güzel bir görünüme sahip olan oturma odasına sahip olabilirsiniz.

Mobilya seçiminin yanı sıra odanızda bir odak noktası belirlemeli ve diğer dizayn unsurlarını bu odak noktası etrafında yerleştirmelisiniz. Tabi ki tüm bu tasarım işlemlerini gerçekleştirirken hiçbir şekilde renk uyumundan taviz vermemelisiniz. Aksi takdirde oluşan dekorasyon hayalinizi evinize yansıtmakta eksik kalacaktır. Odalarınıza ekleyeceğiniz ufak ve kişisel dokunuşlar da yine odanıza güzel bir hava katabilir.

Karakteristik dokunuşlarınız arasında çiçekler, vazolar, tablolar ya da farklı dizayna sahip kitaplıklar gibi iç unsurlar yer alabilir. Diğer mobilyalarınıza uygun olacak tercihlerde bulunarak odanızın daha güzel ve size ait bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz  

 

Uygun Eşya Tercihi İle Oturma Odası Nasıl Düzenlenir?

 

Oturma odası nasıl düzenlenir konusunun temelinde uygun mobilya tercihi yatar. Odanızın metrekaresine uygun bir şekilde mobilya tercih etmediğiniz sürece iç mekan dekorasyonunda dilediğiniz özgünlüğünü yakalamanız mümkün olmayacaktır.

Hem evinizin ölçülerine uygun hem de zamansız, dinlendiren ve ton sür ton renk kombini ile tercih yapacağınız ürünler düzenli ve eskimeyen bir iç dekorasyon anlayışını oturma odanıza taşıyacaktır.

 


Bir Önceki Blog Yazımız Olan Mobilya Hangi Ağaçtan Yapılır? Yazımızı İnceleyebilirsiniz

1.11.2018
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.