Tüm Filtreler
Mobilyaların ilk gün ki görünümlerini muhafaza etmek oldukça çok zor olsa da doğru adımları takip ederek temizleme yaparak yeniliğini korumak bir o kadar kolaydır. Ancak ilk iş olarak mobilya döşemelerinin cinslerini bilmeniz gerekmektedir.

Ahşap modüllerin temizliği ise en basitidir. Mobilyaların ahşap kısımlarını, ahşap koruyucu spreylerle ya da ahşap bazlı sabunlarla temizlerken, döşemeleri için daha ayrıntılı temizlemek gerekmektedir. Peki mobilya nasıl temizlenir ?


                                                                                                                                                                                             
Mobilya Nasıl TemizlenirMikrofiber Mobilya Nasıl Temizlenir


Mikrofiber malzeme, çok ince iplerle sentetik bir elyaf olup, süet veya deri gibi görünen, kanepe döşemesinde sıkça kullanılan uygun fiyatlı bir kumaştır. Ayrıca, mikrofiber dayanıklı olduğundan ve suyu tutmayan bir özelliğe sahip olmasından dolayı koltuk temizliği için çok uygundur.

Ancak mikrofiber temizlendikten başka bir problemle karşımıza çıkar ve kumaş dokusu sertleşir. Mobilya nasıl temizlenir sorusu adı altında uygulayabileceğiniz birçok yöntem yer almaktır. Özelliğine göre temizleme şekilleri de farklılık göstermektedir.


 Polyester Döşemeli Bir Mobilyalar Nasıl Temizlenir


Süet döşemeli bir kanepe, ancak yalnızca temiz ve düzenli tutulduğu sürece, kendine has ve sofistike görünür. Düzenli görünüm ise fırçalama ile arada bir yapılan vakumlama ile başarılabilir. Kanepe yeni veya nispeten temizse, mağazalardan satın alınabilecek leke koruyucularla kumaşın ömrü uzatılabilir. Bununla birlikte, daha eski ve daha klapalı kanepeler, kapsamlı bir temizlik gerektirir.

Son derece iyi havalandırılmış bir alanda çalışmaya gayret göstererek, tüm pencereleri açarak öncelikle kanepe üzerine serilen bir çarşafla  tozu yüzeye çıkarıp, sonrasında sabunlu ılık su ile silebilirsiniz. Yazımızda mobilya nasıl temizlenir konusunu ele aldık. Özellikle döşeme temizliği ile ilgili sizin düşünceleriniz nelerdir?Bir Önceki Blog Yazımız Olan Son Çıkan Koltuk Modelleri Yazımızı İnceleyebilirsiniz.
20.11.2017
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.