Tüm Filtreler
Küçük Evlere Sahip Olanlar İçin Dekorasyon Önerileri

                                                                                                                                                                                                                     
Şehirleşme ve şehir yaşantısının büyük bir faktör oluşturduğu modern ve minimal yapıların getirisi eskiye nazaran daha küçük ve pratik kullanıma sahip daireler olarak karşımıza çıkmaya başladı. Dekorasyonda önemli bir yer edinen bizler ekip olarak, küçük evler için püf noktaları ve dekorasyon önerileri sunmak adına sizler için bir içerik oluşturduk.

                                                                                                                                                                                                                       

Öncelikle küçük dairelerde dekorasyon oluşturmak için evinizin aldığı ışık miktarı çok önemli. Mobilya ve koltuk takımlarınızda yapacağınız renk seçenekleri aydınlık bir oda ile daha karanlık bir oda arasında ciddi bir fark teşkil edecektir. Bilindiği üzere dar alanları daha ferah göstermek için açık renkte tercih edilen mobilya modelleri seçimi izlenecek en akıllıca yoldur. Işık alan bir eve sahipseniz nude tonlardan çok ara renklere ya da canlı renklere eğilim gösterebilirsiniz. 

 

Doğru kombinlenen ve 3 renk karışımını geçmeyen neon renklerde, küçük evler için modern ve ideal bir seçim olacaktır.
 

Örneğin koltuk takımınızı beyaz renkte seçerken kırlent ya da aksesuarlarınızı fazlaca abartmadan üç renk prensibine uygun olarak neon renklerden seçebilirsiniz. Beyaz renge sahip zemin ya da koltuk takımı evdeki ışığı ve renkleri ortama en iyi şekilde yansıtacak faktörlerdir.

                                                                                                                                                                                                                           

Önemli detaylardan bir diğeri ise alacağınız eşyaların sayısı ve ebatları. Modül olarak ayrı ayrı satılabilen mobilya modelleri tercih ediyor olmak çok önemlidir. Tamamını odanıza sığdıramayacağınız bir yemek odası paketi sipariş vermektense ihtiyacınız olan öncelikli parçaları ayrı olarak sipariş verebiliyor olmanız gerekir. 

                                                                                                                                                                             

                                          Küçük Evler İçin Pratik Çözümler

Teknolojik yeniliklerle hayatımıza giren pratik tasarımlardan hem sehpa hem de masa olarak kullanılabilen masaya olabilen sehpa modelleri, küçük alanlarda hareket alanını arttıran olumlu bir yenilik. Aynı şekilde evde yer kaplayan bir diğer ürünse her evin vazgeçilmezi olan koltuk takımlarıdır. 3+2+1 olarak ya da 3+1 olarak sipariş verebileceğiniz modeller veya buna alternatif olarak köşe takımlarıküçük odalar için optik çözümler sunar.

 

 

 

Küçük Evler İçin Mobilya Yerleşimi
 

 

Aksesuarlarda uygulayabileceğiniz illüzyonlar ise ışığı arttırmaktan yana olmalı sarı renkte tercih edilen ışıklar odayı daha kalabalık gösterirken beyaz ışıklar daha geniş gösterir. Sehpalarınızın üzerinde hem şık duracak hem de ışığı arttıracak abajurlar'a ya da köşelere denk gelecek şekilde ayaklı lambader’lere yer verirseniz odanız daha ferah gözükecektir.

 

İhtiyaçlarınızı doğru değerlendirin. Kitaplarınız için blok kitaplıklar yerine duvara monte raf kullanımı hem daha şık hem de daha optik-doğru bir tercih olacaktır. Ayakları yerden yüksek ince yapılı mobilyalar ve yere kadar dökülmeyen store perdeler, alanı geniş gösteren detaylardan biridir.

Uygun seçimler ve ufak değişikliklerle sahip olduğunuz alanı daha büyük göstermek aslında oldukça kolay.  Mobilya tercihinizi yaparken müşteri temsilcilerimizden alanınıza uygun seçimleri yapmakta yardım talep edebilir ve içinize sinen bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.


Bir Önceki Blog Yazımız Olan Hemen Teslim Mobilya Yazımızı İnceleyebilirsiniz

1.11.2017
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.