Tüm Filtreler
Çocuk gelişimi için oldukça önemli bir yeri olan genç odaları nasıl dekore edilmeli? Çocuklu evlerin en büyük ihtiyacıdır genç odaları yaş aralığına göre dekorasyon tarzı değişse de çocukların kendilerini bir birey olarak görmesi ve hissetmesi aynı zamanda evin içerisinde kendilerine özel farklı ve izole bir alana sahip olmaları kişilik gelişimi ve gereken özgüveni inşa etmekte önemli bir rol oynuyor.

Genç odası dekorasyonunda yaş aralığı, çocuk sayısı,
oda kapasitesi gibi kişisel bir çok detay var. Yazımızda
müşteri Enerjik Bir Genç Odası Dekore Edinhizmetlerimize en çok yöneltilen soru ve talepler dikkate alınarak odanıza ve tarzınıza göre tercih yapabileceğiniz kategorileri bir araya getirdik. 0-24 yaş arası için uygun olabilecek tüm genç odası modellerini alışveriş sitemiz aracılığı ile inceleyebilirsiniz.

Bebek karyolası kullanımı bittiğinden itibaren genç odalarına geçiş başlar. Genç odası dekorasyonunu uzun bir süre kullanmak isteyen ve değişlik yapmak istemeyen aileler için sade modellere öncelik verdik. Sade ve düz tasarımların uzun süreli kullanım avantajının yanı sıra, unisex olması tek bir genç odasında hem kızınıza hem de oğlunuza hitap edebilecek ideal ürünler olduğudur.


Daha küçük yaşlarda renk algısını ve konsantrasyonu arttırmak için renkli genç odası takımları önerilir. Turuncu, yeşil, turkuaz, krem gibi renkler de unisex olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda renkli ve şirin birer alternatif oluşturuyor. Yeni sezonda tıpkı Flora ve Melodi ranzalı genç odası modellerinde olduğu gibi iki dominant renk bir araya getirilerek tek bir oda da hem kız hem de erkek çocuklarının favori renkleri tasarımda hayat buluyor ve ranzalı keza yavru yataklı seçenekleri ile 2 veya 3 çocuk için kullanıma uygun ergonomik tasarımlar beğeninize sunuluyor.
 
Tek çocuklar içinse genelde konsept tasarımlar tercih edilir. Prens ve prenses konseptli ürünler, cibinlikli, arabalı, ya da denizci karyolalı hayal gücünün sınırlarını zorlayan ve keşfedilmeyi bekleyen dünyaların kapılarını aralayan ödüllü tasarımlar en çok satılan ürünler kategorimizde yer alıyor.
 

Başlarken genç odası kullanımı için tarafımıza gelen soru ve destek taleplerinden bahsetmiştik. Genç odalarında belki de olması gereken en önemli iki özellik sağlıklı maddelerin kullanıldığı naturel, kaliteli parçalar ve ergonomik kullanım yapısı. 2 ana maddeden birincisine değinecek olursak alışveriş sitemizde sergilenen tüm ürünler sertifikalı ve kanserojen madde içermeyen malzemelerin kullanılarak üretildiği modellerin, özenle seçilerek yayınlandığıdır. Ergonomik yapı ile ilgili ise her modele özel çeşitli tasarım ve kullanım avantajları bulunmaktadır, ancak bir genç odasında en çok aranılan özellikle yüzeyin temizliğidir.

Diğer mobilyalara göre en çok aşınan ve kir tutan ürünlerdir genç odaları. Doğal ve son derece normal olarak kullanım hakkında ebeveynler kadar bilgisi ve sorumluk anlayışı bulunmayan çocuklar bir gün inanamayacağımız leke ve servis sorunları ile karşınıza çıkabilir. Bu durumda sizi kolay silinebilir yapıya sahip modeller ve servis imkanı sunan bir firmadan alışveriş yapmış olmanın avantajı kurtaracaktır. Ürün seçimi yapmadan önce sipariş vereceğiniz markanın kullandıkları malzemenin niteliğine ve hizmet anlayışına dikkat etmeniz en önemli etkendir. Yalnızca genç odalarında değil tüm evinizde yansıtacağınız neşeli ve enerji dolu bir dekorasyon dileriz.


Bir Önceki Blog Yazımız Olan 5 Madde İle Düğün Alışverişi Yazımızı İnceleyebilirsiniz.
15.1.2017
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.