Tüm Filtreler

Dergilerde gördüğümüz ve aslında tarzımızı yansıtmasa dahi aşık olduğumuz o dekorasyonlara nasıl sahip oluruz?

Her zaman cevabını merak etmiş ve aynı parçaları birbiri ile eşleştiremeyeceğimize inanarak bu heyecanı dizginlemişizdir. İşin aslı, önemsiz detaylara ruh katmaktan ve aksesuarlara önem vermekten geçiyor. 

Belli kriterlere ve iç mimari kurallara özen gösterdikten sonra zamanla mükemmeli yakalamanız kaçınılmaz olacaktır. Dekorasyonla ilgilenmekten hoşlananlardansanız kendin yap işleri ile hem el emeğinizi sergileyebilir, hem de evinizde kullandığınız aksesuar sayısını arttırabilirsiniz. Estetik bir görüntü yaratmak için denge kuralını es geçmeyin.

İlk ve en önemli kriter denge unsurudur. Dekorasyonun dengesi ise renk ve tarz bütünlüğü ile yakalanır. Öncelikle renklerin birbiri ile uyumu ve dengesi nasıl buna bakmak gerekir. Her şeyin birbirinden bağımsız olduğu ya da sıcak tonlarla soğuk tonların birbirini desteklemediği bir dekorasyona ana hatları değiştirmeden yenilik katmak imkansız olacaktır. 
CaddeYıldız
   
   
Temeli beyaz olan bir evi canlı renklerle desteklerken, ceviz ve ahşap tonlarında konsepte sahip olan mobilyalarınızı soft ve mat renklerle hareketlendirmelisiniz. Son dokunuşlar her zaman aksesuarlar gibi görünse de bizce en önemli kısım burasıdır. Aksesuar seçiminizde mümkün olduğunca yaratıcı ve farklı olmaya çalışın. Hatta bunun için orijinal kendin yap işlerine dahi başvurabilirsiniz.

Örneğin şık bir tabloyu evin en ücra köşesinde ya da tam ortasında sergilemektense, Dresuar ya da konsol üzerinde konumlandırarak, arkasına da duvar kağıdından şık bir fon yapabilirsiniz. Tabi bunun için planlı seçimler yapmak gerekiyor. Desen ve renklerin birbiri ile karışmadığı ve uzun süre sergilenecek kalite ve şıklıkta olan bir tablo ile duvar kağıdını buluşturmanız gerekecektir. 
       CaddeYıldız
   
Son yıllarda dekorasyon dergilerinde görmeye alıştığımız bir diğer dekorasyon yıldızı ise çerçeveler ya da fotoğraf kabinleri. Evinizin özel bir köşesinde konumlandıracağınız mini bir fotoğraf serginiz olsun istemez miydiniz? Yine dergilerde sıkça gördüğümüz diğer detaylar ise havalı parti kırlentleri ve retro aksesuarlar.. Eskitilmiş bir bavul, oyuncak bir araba ya da metal minyatür bir bisikletle naturel havayı kendiliğinden yakalayabilirsiniz. Evinize ve eşyalarınıza ruh katacağınız detaylarla mükemmel dekorasyonu yakalayabilirsiniz        CaddeYıldız
   

 
Bir Önceki Blog Yazımız Olan Dekorasyonda Aksesuarın Önemi Yazımızı İnceleyebilirsiniz.
4.5.2021
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.