Tüm Filtreler

Beyaz eşya ve mobilya sektörünün yeniden canlanmasına imkân veren KDV indirimlerinin ne zaman biteceği birçok insan için bir merak konusu haline gelmiştir. Bu nedenle insanlar gerek internetten araştırma yaparak gerekse yetkili makamlardan bilgi almaya çalışarak mobilyalarda kdv indirimi ne zaman bitiyor sorusuna bir cevap aramaktadırlar.

Bu indirim sonrasında mobilya ve beyaz eşya sektöründe yaklaşık yüzde otuz oranında bir hareketlenme görülmüştür. Birçok uzmanın üretici ve satıcıların KDV indirimine ihtiyacı olduğunu söylemesi ile birlikte mobilya ve beyaz eşyalarda uygulanan KDV oranları yüzde sekize kadar düşürülmüştür. Ancak bu indirim üç ay gibi kısa bir süre için uygulanacaktır. 

                                                                                                                                                                                                                      

Kdv İndirimi Ne Zaman Bitiyor?

Mobilyalarda Kdv İndirimi Ne Zaman Bitiyor Ve İndirim Oranı Nedir?


 

Mobilya ve beyaz eşya ürünlerinde satış oranının artması ve üretici ve satıcıların piyasada bir rahatlık yaşamaları için ilgili kurumlar tarafında yüzde sekiz oranında bir KDV indirimi yapılacaktır.

Bu haberin ortaya çıkmasından sonra sektörün içinde olan ve mobilya ve beyaz eşya almak isteyen insanlar mobilyalarda kdv indirimi ne zaman bitiyor diye merak etmeye başlamışlardır. Ayrıca bu vergi indirimi sayesinde ilgili kurumlar vergi kaçakçılığının önüne geçmeyi hedeflemiştir.

Bu sayede hem satışlarda ve üretimde bir artış görülebilecek hem de devlete ödenen vergi oranında bir yükselme olacaktır. Buna ek olarak sektörde işe alımlarda da artış görülebilecektir. Konut Sektörü Ve Mobilyalarda Kdv İndirimi Ne Zaman Bitiyor?

 

Mobilya sektöründe uygulanan KDV indirimi sadece bu alanda sınırlı kalmamıştır. Bununla birlikte konut sektöründe de belli bir oranda KDV indirimi uygulanacaktır. Konut yapımında kullanılan malzemelerin maliyetinin artması ve konut sektöründe görülen durgunlukların giderilmesi için bu alanda da KDV indirimi uygulanmasına karar verilmiştir.

Bu vergi indirimi haberlerini duyan ve ilgili sektörde çalışan insanlar, konut ve mobilyalarda kdv indirimi ne zaman bitiyor sorusuna bir yanıt aramaktadırlar. Bu vergi indirimi ile birlikte sektörde görülen durgunluğa bir son verilmesi, üretimin, satışların ve işe alımların artması amaçlanmıştır. Bununla birlikte vergi kaçırmaların da önüne geçilecektir. 

 


Bir Önceki Blog Yazımız Olan Mobilya Nasıl Temizlenir? Yazımızı İnceleyebilirsiniz

19.11.2018
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.