Tüm Filtreler

Tamamlayıcı Berjer Modelleri


 

Bu hafta dekorasyonun şık tamamlayıcıları olan berjer modellerini mercek altına aldık ve sizler için keyifli bir içerik hazırladık. Berjerler özellikle son yıllarda üretilen modelleri ile tekli koltukların yerini alan ve gerek salon takımlarını gerekse dekorasyonumuzu tamamlayan en önemli aksesuar haline geldi. Berjer koltuk kullanımı evlerde artık köşe tamamlayıcı görevi görmeyen dizaynı, yapısı, rengi ve deseni ile evin genel hatlarını ortaya çıkaran ve doğru ışıklandırmanın yapıldığı alanda kullanılan klas tekli koltuklar halini geldi. 

                                                                                                                                                                                   

                                      Berjer Koltuk Modelleri

Berjerler tekli koltuklardan farklı olarak genellikle sırt kısmı daha yüksek, dolgu malzemesi daha yoğun ve takımın çizgileri ile aynılık taşımayan tamamlayıcılardır. Tekli koltuklar eskiden ve şu an bazı örneklerden görebileceğimiz gibi üçlü kanepelerin aynısı olan küçük tasarımlardı.

Ancak berjerler takımdan oldukça bağımsız olarak tasarlanmaktadır. Öyle ki daha tarz bir salon takımına sahip olmanın yolu takımla uyumlu olmayan bir desene, kumaşa ve malzemeye sahip olan berjer seçiminden geçiyor. Peki bu kadar çok tercih edilen ve sevilen dekoratif ürünlerden biri olan berjer koltuk modelini neye göre seçmeliyiz?

Çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi üçlü koltuklar içerisinde yer alan kırlent desenlerini berjerlerin üzerine uygulamaktır. Genellikle çiçek desenleri talep edilse de daha sport görünümlü bir takım için geometrik desenli berjer modelleri tercih edilmektedir.  Bir diğer kullanma yöntemi ise zıt renkler tercihidir. Koltuklar ile aynı niteliklere sahip kumaş seçilse de üçlüler ve berjerlere uygulanan kumaş özellikle kontrast renklerden döşenir.
 


 

Ev Dekorasyonunuz İçin Berjer Koltuk Önemi 

Berjerin ev düzenindeki yeri ve kullanım alanları nelerdir? Adı üzerinde tamamlayıcı olan bu ürünler öncelikle belirtmeliyiz ki yalnızca evlerde kullanılmaz. Dekoratif ve optik yönleri ile daha çok otellerde, ofislerde ve kafelerde tercih edilerek şık bir iç mimari yaratılmak istenen her alanda konsepte uygun olarak sipariş verilerek konumlandırılabilir. En çok evlerde kullanıldığı için ev üzerinden giderek örneklendirme yapacağız. Tekli koltukların arasından ışık geçişi daha kolay sağlanacağı için berjerlerinizi pencere önünde kullanmanız doğru bir karar olacaktır. Özellikle ışığın geldiği alanı daha küçük bir mobilya kullanımı ile taçlandırırsanız alanınız ve görüş açınız genişleyecektir. 

                                                                                                                                                                                                                           Berjer Koltuk Modelleri

Pencere önünde konumlandırdığınız berjerlerle perde uyumu çok önemlidir tam bu noktada eğer renklerde koltuklarla zıtlık uygulamadıysanız perde kumaşınızla zıtlık uygulayabilir ya da duruma göre berjerinizin kumaşında da perdenizle aynı renk ve desenleri seçerek bütünlük sağlayabilirsiniz.

Amacınız berjeri ön plana çıkarmaksa beyaz fon perde kullanımı ve yine hemen berjerin yanında konumlandırılan lambader harika birer seçim ve dekorasyon hilesi olacaktır. Evinizin ana unsurları ya da tamamlayıcı detayları için ana sayfadaki ürünlere hızlıca göz gezdirebilirsiniz. Dekorasyon üzerine olan tüm sorularınızı ve fikirlerinizi bizlerle paylaşma unutmayın.


Bir Önceki Blog Yazımız Olan Konforlu ve İdeal Bir Kanepe Nasıl Olmalı? Yazımızı İnceleyebilirsiniz

4.11.2017
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.