Tüm Filtreler

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Özellikle bebek odası hazırlığı tüm ev halkı için oldukça heyecan verici bir olgudur. Eve girecek olan yeni ve tatlı birey için elinizden gelen her şeyi yapmak, onu rahat ettirmek, aynı zamanda da eğlenceli bir dekorasyona imza atma ihtiyacı duyarsınız. Peki, hem şık hem rahat hem uzun ömürlü hem de eğlenceli bir bebek odası nasıl yapılır? Nereden başlanmalıdır?
 

                                                                   
                                                                                                                                    Bebek Odası Dekorasyonu

Bazı anne ve babaların tercihi ilk günden hazırlıklara başlamak yönündedir. Gerek kıyafet, gerek oyuncak, gerekse bakım ihtiyaçlarının tamamını hazır bulunduruyor olmaktır. Ancak özellikle dekorasyon için böyle bir kaygıya ve aceleciliğe düşmenize gerek olmayacaktır. Bu süreç cinsiyetin belirlendiği 4. Ay ile 8.

Ay evresine kadar uzatılabilir ve bu tarih aralarında tamamlanabilir. Ortak renk seçimleri ile doğacak çocuğunuzun erkek veya kız bebek olması eşya seçimlerinde bir farklılık yaratmayacak olsa da, detayları kişiselleştirmeniz ve dekorasyonu aceleye getirmemeniz seçimlerinizin doğru ve size en uygun olan tarzda yapmanız keza bütçenize buna göre ayarlamanız anlamına gelecektir.
 

 

Bebek odası için ilk önce ne alınmalı? Doğrusu eğer gereken alana sahipseniz bir bebek odası takımı tercihi ile hazırlığınızın önemli bölümünü atlatmış olmanın rahatlığına ulaşabilirsiniz. Bebek odası takımları genelde 3 modülden oluşur ve bunlar dolap, çekmecelik, bebek beşiği-karyolası şeklindedir. Daha küçük bir alana sahipseniz önceliği beşikten yana belirleyerek 2. Modül tercihinizi beşik modeli ve rengi ile uyumlu çekmecelik ya da dolaptan yana seçebilirsiniz.
 

 

Aslında tüm alışverişlerimizde sevdiğimiz rengi ve tarzı daha en başından belirleriz ama bunu o an fark edemeyiz. Elimiz hep aynı renklere aynı desenlere ve modellere gider. Ancak yine de durdurulamayan bir dürtü ile araştırmaya devam ederiz :) Hangi alan olduğu fark etmeksizin, ev dekorasyonu içinde bu maddeyi benimseyerek bebek odasında daha çok hangi tarza sahip mobilyalara yöneldiğinizi tespit edin.

Örneğin genelde unisex bir görünüm sağlayan ve hayatımıza yeni yeni girmeye başlayan country mobilyalar, bebek odaları için oldukça uygun bir seçim oluşturacaktır. Konsept çalışmalardan ve renklerden vazgeçemeyenlerdenseniz çizgi kahraman figürlü, arabalı ya da prenses temalı, maceracı ve teknolojiyi yakalayan fonksiyonel modern mobilyalara yönelebilirsiniz.


 

Ev tekstili ve kıyafet seçiminizi mobilya tercihinden sonra yapmaya özen gösterin. İç dekorasyonda yapı inşaa etmekle aynıdır. Öncelikle ana hatlar belirlenir ve yapı ortaya çıkmaya başlar. Mobilya seçiminizden sonra yapacağınız halı, perde ve tekstil ürünleri oda takımı ile uyum sağlamalıdır.

Aynı şekilde kıyafet seçimlerini de dolap ya da çekmecelik kapasitesine göre seçmek doğru alışveriş adımlarından biri olacaktır. Bu tatlı heyecanınızı ve dekorasyon fotoğraflarınızı bizimle yorum kısmından paylaşmak ister misiniz? :) Bir Önceki Blog Yazımız Olan Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu Yazımızı İnceleyebilirsiniz

5.11.2017
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.