Tüm Filtreler
Avangarde Mobilya Modası


Son dönemin iki gözde tarzını sizin için yorumlamak ve karşılaştırmak istedik. Özellikle evini yenileyecek ya da düğün alışverişi yapacak çiftler için evinin tarzına karar vermek ve tüm iç dekorasyon için bir konsept oluşturmak model seçmekten daha zordur. Tarzınız modern ya da klasik ürünlerden yana değilse eğer, avangarde ve country tarz kafanızı karıştırabilir. Aslında her iki tarz arasında belirgin farklar olsa da alışveriş aşamasında olan çiftlerde genelde gözlemlediğimiz şey avangarde ve country modeller arasında kararsız kalmaları oluyor.
                                                                                                                                                           

                                    Avangarde Mobilya
Avangarde mobilya klasik mobilyalara daha yakın çizgiler taşırken, country ürünler ise modern mobilyaların retro detaylarla hareketlendirilmiş hali gibi. Her iki tarzında ayak yapısında sıkça tercih edilen lükens şekil ve ön yüzeylerin desenli olması tarzların birbiri ile karışmasına sebebiyet veriyor.

Avangarde mobilya tercih yapmak üzere olanların klasik mobilyalardan ne kadar hoşlandıklarını ve kendilerine hitap edip etmediğini sorgulaması gerekecektir.

Country ürün seçimlerinde ise modern mobilya modellerinin beyaz ve ekru renkle biçimlenip, çiçek desenleri ile hareketlendirilmiş ürünler olduğunu fark etmeniz gerekecektir. Bu her iki birbirinin karması ama başka tarzların muadili olan tasarımlar arasından seçim yaparken, en çok hangi modellere yoğunlaştığınıza ve bu modellerin ağırlıklı olarak hangi kategoride yer aldığına bakarak stilinizi çözebilirsiniz.Yeni Sezon Avangarde Takımlar


Soft ürün gruplarında country ve avangarde çizgiler birbirinden daha çok ayrılan detaylar barındırıyor. Örneğin country koltuk takımlarında keten kumaşlar ve P kol dizayna sahip İngiliz stili ve çiçek desenleri dikkat çekerken, avangarde salon takımlarında taç şeklinde gelen kol ve sırt klapaları, kadife parlak kumaşlar ve daha yüksek ayak yapısına sahip dizayn dikkat çekiyor.

Avangarde mobilya daha klasik ve ağır bir stil olduğundan genç odası tasarımı bulmakta zorlanacağınız bir kategoriyken pek çok farklı modelde country genç odası bulabilirsiniz. Bunun bir sebebi country mobilyaların hem daha naturel görünmesi hem de saf bir izlenim bırakması. Seçiminizi kolaylaştıracak ürün alternatifleri için modellerimizi incelemeyi unutmayın.                                                                                                                                                                  Bir Önceki Blog Yazımız Olan Ev Dekorasyonu için Pratik Öneriler Yazımızı İnceleyebilirsiniz
4.11.2017
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.