Tüm Filtreler

Art deco mimari nedir ?

 

Son dönemin ikonic olmaya aday tarzı art decor ile dekorasyon gerektiren tüm iç mekanlara sanatsal bir dokunuş geliyor.  Art deco’nun kökeni ve varoluşu 1920 yıllarının Fransa’sına dayansa da, günümüzde mimari etkilerin gücüne ve önemine inananlarla yeniden doğan ve yaşam alanlarını güçlendiren bir akım olarak ülkemizde canlanmaya başladı.

Art deco, dekorasyon sanatı eğer bir dönemi yansıtıyorsa, yansıttığı zamandan ilham alan tınıları tasarımına taşır. Dekorasyonunuzu kaçıncı yüzyıla götürmek isterseniz, o etkileri bulabileceğiniz özel tasarımlar ancak sanatsal detaylara yer verilen art deco mobilya modelleri ile gerçekleşebilir. 

                                                                                                                       


Art deco dekorasyon nasıl yapılır ?Art deco dekorasyon nasıl yapılır ?
 

 

Gotik tavırlara sahip güçlü granit, gold ve gümüş renklere kimi zaman barok dönemini yansıtan krem, kahve veyatarçın tonları eşlik ediyor. Dekorasyonda İskandinav stilinin yenileyici havasına inananlar içinse 2000’li yılları yansıtan ve modern formlarla birleşen sanatsal art deco mobilyalar yardımcı oluyor. 

Art deco tarzı simetri ya da asimetriyi önemsemez, bu tarzı kimi zaman birbirinden farklı görünen dekoratif lego sehpalarla ya da yine birbiriyle takım olmayan üçlü kanepelere sahip bir koltuk takımı ile evinizde yansıtabilirsiniz. 
Art deco iç mimari


 

Art deco mimariyi dekoratif eşyalarla ve minik detaylarla evinizde yaşatabilirsiniz. Sanatın doğasını ve büyüleyici yapısını ortaya çıkaran art deco ürünlerde kübizm, özellikle yeni örnekleri ile teknolojinin sanata yansıdığı konstükrüalizm, 60’lara göz kırpan pop-art ve avangarde detaylara yer veren De Stijl akımını yansıtan detaylar ile harmanlayarak mobilya ile can bulmasını sağlayabilirsiniz. Art deco mobilya dekorasyonu, dekore etmek istediğimiz tüm alanlara sanat dolu bir yaşam farkındalığı sunacaktır. 

Art dekorasyon ihtişamlı, birbirinden farklı, siyah ve beyaza sıkça yer veren, pinterest de görüp aşık olduğumuz pirinç ve rose gold renkleri ile birleşerek uyumun ve sanatın göz alıcı güzelliğini yansıtan bir seçim. Çeşitli örneklerle detaylandırabileceğimiz ve sitemizde bulabileceğiniz art deco mobilya seçenekleri için aşağıda yer alan ve satışa açık olan örnekleri inceleyebilirsiniz. Eskiye dönüşü sanatla destekleyen bu akıma kapılmak için dekorasyonunuzu cesur hareketlerle yenilemekten çekinmeyin. 
 

Bir Önceki Blog Yazımız Olan Mobilyalardaki Lekeler Nasıl Çıkar? Yazımızı İnceleyebilirsiniz.
1.2.2018
İç mimarın seçtikleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.